Degustacja win w MediolanieWina i potrawy z regionu Lombardia w typowej winiarni w centrum Mediolanu

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


PIELGRZYMKA DO RZYMU
na Międzynarodowe Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej
6-16 października 2017

Vincentinum-Rzym-400 

Dzień 1-2 (6-7 października): KRZESZOWICE – PADWA – MONTECATINI TERME

Zbiórka w godzinach popołudniowych. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w Misjonarskim Ośrodku Wincentyńskim VINCENTINUM. Nocna podróż przez Polskę, Czechy, Austrię i Włochy. Nad ranem przyjazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Msza Święta modlitwa przy grobie „Il Santo” oraz zwiedzanie zabudowań klasztornych. Dalsza podróż do Toskanii. Przyjazd do Montecatini Terme. Zakwaterowanie na trzy kolejne noclegi. Obiadokolacja.

Dzień 3 (8 października): FLORENCJA

Śniadanie. Przejazd do Florencji – stolicy Toskanii. W mieście kolebce renesansu odbędziemy spacer na trasie: kościół Santa Maria Novella (z zewnątrz) – Most Złotników – Palazzo Vecchio – Galeria Uffizi (z zewnątrz) – Katedra. Czas wolny na lunch i zakup pamiątek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 (9 października): PIZA – LUCCA

Śniadanie. Dziś poznamy Toskanię zachodnią. Piza – miasto o długiej historii. Niegdysiejsza potęga morska. Odwiedzimy Pole Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, Katedrą i Baptysterium. W dalszej części dnia udamy się do malowniczej Lukki – otoczona murami skrywa przepiękne kościoły oraz uliczki pełne sklepików z produktami regionalnymi. Zobaczymy też owalny plac wzniesiony w miejscu antycznego amfiteatru. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 5 (10 października): SAN GIMIGNANO – SIENA

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do San Gimignano. Niewielkie średniowieczne miasteczko słynące ze swojej zabudowy i 12 wysokich wież oraz usytuowania na wzgórzu. Czas wolny na zakup pamiątek i degustację lokalnego wina „Vernaccia” Przejazd do Sieny. To średniowieczne miasto słynie z placu Campo, Katedry oraz postaci św. Katarzyny ze Sieny. Odwiedzimy jej dom oraz Bazylikę św. Dominika, w której znajdują się relikwie świętej. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolice Chianciano Terme. Zakwaterowanie na 2 noclegi. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6 (11 października): ASYŻ – ORVIETO

Śniadanie. Tego dnia odwiedzimy sąsiadujący z Toskanią region Umbrii. Odwiedzimy Asyż miasto świętych Franciszka i Klary a w nim: Bazylikę św. Franciszka oraz Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej. Przejazd do Orvieto. Wyjazd kolejką na szczyt wygasłego wulkanu i zwiedzanie zabytkowej zabudowy miasta. Miejscowa katedra skrywa cudowny korporał cudownej Mszy z Bolseny. Degustacja lokalnych win. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (12 października): MONTEPULCIANO – BOLSENA

Śniadanie. Przejazd do Montepulciano. To niewielkie toskańskie miasteczko położone na wzgórzu. Spacer uliczką pełną sklepików do głównego placu miasta. Czas wolny na kawę i podziwianie rozległej panoramy toskańskich wzgórz. Przejazd do Bolseny. Misteczko położone malowniczo nad wodami jeziora. Spacer uliczkami do kościoła, w którym w roku 1263 zdarzył się Cud Eucharystyczny z Bolseny. Przejazd do Rzymu. Rejestracja uczestników Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu i zakwaterowanie na 3 dni. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 (13 października): RZYM
Międzynarodowe Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej

09:00: Konferencja
12:00: przerwa na lunch
15:00: Konferencja
17:00: Eucharystia
Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9 (14 października): RZYM
Międzynarodowe Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej

08:30: otwarcie Auli Pawła VI
09:30: rozpoczęcie Programu Sympozjum
11:30 sesja z udziałem Papieża Franciszka
20:30: Czuwanie modlitewne w Bazylice św. Pawła za Murami
Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 10 (15 października): RZYM
Międzynarodowe Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej

Śniadanie i wykwaterowanie
15:00: Eucharystia w Bazylice św. Piotra
Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy, Polskę.

DZIEŃ 11 (16 października)

Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Zwiedzanie Wiecznego Miasta

W przerwach pomiędzy punktami programu Sympozjum i w miarę możliwości czasu zaproponujemy zwiedzanie Wiecznego Miasta, m. in.: Bazylika i Plac św. Piotra wraz z grobem papieża Jana Pawła II. Spacer po barokowej i antycznej części Rzymu: Zamek i Most Anioła – Plac Navona – Panteon – Fontanna di Trevi – Plac Wenecki – Wzgórze Kapitolińskie – Forum Romanum oraz Koloseum (z zewnątrz).

 

CENA: 1050 zł + 260 EUR

 

Świadczenia zawarte w cenie:
  • ZAKWATEROWANIE: 8 noclegów w hotelu*** pokoje 2-3 osobowych z łazienkami;
  • TRANSPORT: autokar turystyczny klasy LUX z klimatyzacją, uchylnymi fotelami, barkiem, DVD, WC;
  • WYŻYWIENIE: 8 śniadań kontynentalnych wzmocnionych oraz 8 dwudaniowych obiadokolacji z deserem;
  • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny, następstwa chorób przewlekłych i nowotworowych);
  • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
  • obligatoryjne wydatki programowe: bilety wstępu, przewodnicy polskojęzyczni w części programu (Padwa, Asyż, Rzym, Siena, Florencja, Piza, Lucca), opłaty wjazdowe do miast (Padwa, Florencja, Piza, Lucca, San Gimignano, Siena, Orvieto, Bolsena, Asyż, Rzym), komunikacja miejska w Rzymie, zestawy VOX Tour Guide System do oprowadzania grupy:110 EUR;
  • napoje do obiadokolacji;
  • dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,60% wartości ceny imprezy;
  • gwarantowany pokój jednoosobowy podczas całej imprezy: 120 EUR;
  • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".
Informacje i zapisy:

ks. Jerzy Górny CM - tel. 608 241 429
Karta zgłoszenia: DO POBRANIA