Program autokarowy 12-dniowy

 

wlochy_wypoczynek_campania_01
wlochy_wypoczynek_campania_02
wlochy_wypoczynek_campania_03
wlochy_wypoczynek_campania_04
wlochy_wypoczynek_campania_05
wlochy_wypoczynek_campania_06
wlochy_wypoczynek_campania_07
wlochy_wypoczynek_campania_08
wlochy_wypoczynek_campania_09
wlochy_wypoczynek_campania_10
wlochy_wypoczynek_campania_11
wlochy_wypoczynek_campania_12
Previous Next Play Pause

 

 

Dzień 1:
Zbiórka we wczesnych godzinach rannych (w zależności od miejsca wyjazdu). Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię i Włochy. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 2: SIENA
Przejazd do Sieny. Trzygodzinny pobyt w średniowiecznym centrum miasta: kościół św. Dominika, Dom św. Katarzyny Sieneńskiej, Katedra (z zewnątrz) główny plac miasta – Campo. Czas wolny i dalsza podróż w okolice Neapolu i Półwyspu Sorrento. Zakwaterowanie w hotelu na siedem kolejnych noclegów. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 3-8: WYPOCZYNEK W REGIONIE KAMPANIA
Region Campania – to prawdziwe włoskie południe. Nazywane przez starożytnych „campania felix” – co oznacza krainę szczęśliwości. Słynie z piękna krajobrazu jaki rozpościera się ze stoków wzgórz Półwyspu Sorrenckiego oraz Wezuwiusza. Śródziemnomorska roślinność, łagodny klimat sprzyja wypoczynkowi. Liczne atrakcje takie jak wyspa Capri, wulkan Wezuwiusz, wykopaliska archeologiczne w starożytnych Pompejach, czy atmosfera wieczornego Sorrento kuszą turystów z całego świata. Zaoferujemy wygodny hotel z klimatyzacją i dostępem do basenu. Smaczne i obfite śniadania oraz kolacje na bazie kuchni śródziemnomorskiej z pewnością przypadną Państwu do gustu…

W tych dniach będziemy mogli korzystać z odpoczynku na plaży lub przy hotelowym basenie. Dla lubiących bardziej "aktywny wypoczynek" oferujemy dwie wycieczki fakultatywne:

 • Całodzienna wycieczka na wyspę Capri
  Z portu w Sorrento udamy się promem na Capri. W programie pobytu: wyjazd kolejką do centrum miasta i spacer do Ogrodów Augusta z których rozciąga się przepiękna panorama; opłynięcie barką wyspy i podziwianie grot oraz porastających je korali (1 godz.) Ponadto czas wolny na zakupy w porcie oraz możliwość kąpieli w morzu. Po powrocie do Sorrento spacer zabytkowymi uliczkami miasta pełnych sklepików z pamiątkami, zaproponujemy również degustację likierów cytrynowych – specjalności Sorrento.
 • Całodzienna wycieczka do starożytnych Pompejów oraz na stoki Wezuwiusza
  Starożytne Pompeje to rozległy kompleks miejski odkopany spod popiołów Wezuwiusza, który eksplodował w 79 r ne. Zapoznamy się dokładnie z życiem starożytnych mieszkańców Pompejów. W dalszej części pojedziemy w kierunku krateru wulkanu. Dla chętnych możliwość 40 minutowego spaceru do krawędzi korony Wezuwiusza. Powrót do hotelu

Dzień 9: TIVOLI - SUBIACO
Wykwaterowanie i przejazd w okolice Rzymu. Tivoli – zwiedzanie ogrodów Villa d’Este, jednych z najsłynniejszych w całym świecie. Przejazd do klasztoru OO. Benedyktynów w Subiaco założonego 1500 lat temu przez św. Benedykta z Nursji. Obiadokolacja i nocleg w górskiej i uzdrowiskowej zarazem miejscowości Fiuggi Terme.

Dzień 10: WATYKAN - RZYM
Przejazd na Watykan. W programie zwiedzanie z przewodnikiem: Bazylika św. Piotra wraz z grobem Jana Pawła II oraz Plac św. Piotra; Rzym barokowy – Plac Navona, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi oraz Rzym antyczny – Plac Wenecki, Wzgórze Kapilolińskie, Forum Romanum (z tarasów), Koloseum (z zewnątrz). Czas wolny na zakup pamiątek. Na koniec objazd Wiecznego Miasta autokarem na trasie: Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylika Matki Boskiej Większej, dworzec Termini, Cyrk Wielki, Usta Prawdy, Piramida Cestiusza oraz wyjazd wzdłuż alei Via Cristoforo Colombo i przez dzielnicę EUR. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Chiusi.

Dzień 11: ASYŻ - PADWA
Przejazd do Asyżu. W mieście św. Franciszka i św. Klary odwiedzimy: Bazylikę św. Klary oraz Bazyliki Górną i Dolną św. Franciszka. Modlitwa przy grobie Biedaczyny z Asyżu. Na zakończenie Bazylika Matki Boskiej Anielskiej – miejsce śmierci Franciszka. Późnym popołudniem przyjazd do Padwy. Wizyta w Bazylice św. Antoniego Padewskiego i modlitwa przy grobie św. Antoniego. Zwiedzanie kościoła i klasztoru. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 12:
Całodzienna podróż przez Austrię, Czechy i Polskę. Przyjazd w godzinach nocnych (w zależności od miejsca wyjazdu). Zakończenie wycieczki.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl
Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 11 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;
 • TRANSPORT: komfortowy autokar (m. in. uchylne siedzenia, klimatyzacja, barek z napojami);
 • WYŻYWIENIE: 7 śniadań w formie bufetu (część wypoczynkowa) i 4 śniadania kontynentalne wzmocnione (hotele dojazdowe) oraz 11 dwudaniowych obiadokolacji.
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny);
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży;
 • TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY: obowiązkowa składka ubezpieczeniowa.
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, komunikacja miejska w Rzymie, opłaty wjazdowe do miast;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 10 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • wycieczki fakultatywne;
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,76% wartości ceny imprezy;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".

 

PIELGRZYMKI DO WŁOCH I GRECJI Z REJSEM PRZEZ ADRIATYK

Realizacja 48 Media^

© VIAGGI.PL 2018