fbpx

Zobacz z nami Zalipie - najpiękniejszą wieś w Polsce, malowaną kwiatami.
Odkryj Tarnów - Polski Biegun Ciepła i Perłę Renesansu.

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Zalipie jest nazywane najpiękniejszą wsią w Polsce. Niezależnie od pory roku można tu rozkoszować się niezwykłymi widokami, cieszyć oczy i duszę fantazyjnie skomponowanymi bukietami kwiatów, które zdobią wszystko, co można pomalować: domy, ściany mieszkań, sprzęty, serwetki, odzież, obory, studnie, płoty a nawet psie budy. A kto choć raz zobaczył Tarnów, nie potrafi oprzeć się urokowi jego galicyjskiej atmosfery. To nie tylko wyjątkowa uroda Starego Miasta, w którym zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle, fragmenty murów obronnych. To także szczególny duch, który odróżnia stare grody południa od reszty Polski...

Nasz pobyt w malowanej wsi zaczniemy od spotkania z przewodniczką - a jednocześnie malarką zalipiańską - która opowie nam skąd wzięło się malowanie obejść, kim była i jakie znaczenia dla Zalipia ma Felicja Curyłowa oraz jak zmieniały się zalipiańskie malunki na przestrzeni lat. Następnie przejeżdżając i spacerując odwiedzimy kilka domostw i zagród, by zobaczyć, że ta tradycja jest wciąż żywa. Zaglądniemy także do Domu Malarek, gdzie zgromadzono historyczne prace - wykonane różnymi technikami - znanych zalipiańskich artystów. Odwiedzimy także kościół parafialny - również wymalowany we wnętrzu zalipiańskimi kwiatami - a w nim przepiękną kaplicę św. Błażeja.

Następnie udamy się do Tarnowa, gdzie zrobimy sobie przerwę na posiłek (istnieje możliwość zorganizowania obiadu dla grupy w jednej z tarnowskich restauracji). A po wzmocnieniu ruszymy z przewodnikiem na zwiedzanie Tarnowa. Zobaczymy m.in. Rynek z Ratuszem zlokalizowany w centralnej części wzgórza miejskiego na terenie lekko obniżającym się w kierunku południowym, Bazylikę Katedralną z gotycko-renesansowymi nagrobkami przedstawicieli rodu Tarnowskich oraz barokowym nagrobkiem Ostrogskich, które słusznie uchodzą za jedne z najwybitniejszych dzieł sztuki w Polsce, Bimę Starej Synagogi, przy której posłuchamy o losach licznej dawniej grupy mieszkańców, która mocno ukształtowała to miasto, a także zawędrujemy na pl. Węgierski pod pomnik Gen. Bema - jednego z najbardziej znanych tarnowian - oraz pod pomnik Jana Szczepanika, by poznać historię niezwykłego polskiego wynalazcy zwanego "polskim Edissonem".  Na pamiątkę pobytu w Polskim Biegunie Ciepła otrzymamy ciekawe materiały o mieście i regionie oraz drobne tarnowskie upominki.


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:
(uwaga: godziny ramowe dla Grup wyjeżdżających z Krakowa i okolic - każdorazowo ustalane są one indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu i potrzeb)

09:00   rozpoczęcie wycieczki
10:45   zwiedzanie Zalipia z lokalnym przewodnikiem
12:45   przejazd do Tarnowa
13:30   czas wolny na posiłek
14:30   zwiedzanie Tarnowa z przewodnikiem
16:30   wyjazd w drogę powrotną
ok. 18:00   zakończenie wycieczki


KOSZT WYCIECZKI OBEJMUJE:

  • transport na trasie: miejsce wyjazdu - Zalipie - Tarnów - miejsce wyjazdu;
  • przewodnika lokalnego w Zalipiu;
  • przewodnika lokalnego w Tarnowie;
  • opiekę pilota-przedstawiciela biura;
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW RP do 10 000 PLN

 

ZOBACZ TAKŻE INNE NASZE PROGRAMY "MAŁOPOLSKA DLA SENIORA" OBEJMUJĄCE ZALIPIE I TARNÓW:

 

Realizacja 48 Media^

© VIAGGI.PL 2024